Česko-britská

Česko-britská o.p.s. - obecně prospěšná společnost

cs-CZ en-US

Prázdninový tábor v létě 2013

Letošní tábor jsme plánovali už od ledna, ale stále jsme se nemohli dohodnout, kam pojedeme. Jedno bylo jisté: letos nás bude opravdu víc..

Po loňském úspěšném táboře v Olešné na Českomoravské vysočině se do tábora přihlásilo mnohem víc dětí.

Na přípravě a organizaci letošního tábora se tentokrát podílela nejen Česko-britská o. p. s., ale i o. s. Džas. Nakonec jsme se všichni shodli na krásném místě v podhůří Orlických hor, základně Lorien v Nekoři.

Protože se nám loňský tábor povedl, chtěli jsme letos pokračovat v tradici, takže se tábora účastnily děti nadané hudebně, tanečně, a také nově - děti sportovně nadané. Naše neziskové společnosti dlouhodobě pracují s talentovanými dětmi a podporují je.

I letos se tábora zúčastnili žáci brněnských škol: ZŠ a MŠ nám. 28 října, ZŠ a MŠ Merhautova, a díky kolegovi p. Barkocimu se zapojila také ZŠ a MŠ Křenová. Kromě toho se k nám připojili ještě děti z Třebíče a z Lysic.

Poslední červnovou neděli bylo brněnské hlavní nádraží plné dětí a rodičů. Ještě před odjezdem si lektoři (instruktoři) rozdělili děti do skupin nazvaných barevně: žlutá, zelená, oranžová a modrá.

Bylo to vtipné hlavně na výletech, když se svolávali podle barev. Tam jsme byli opravdu „barevní“.

První den si děti vymyslely pokřik pro svůj tým a hned večer ho vyzkoušely u táboráku. Jednotlivé táborové dny byly pojaty tematicky, začali jsme komedií a končili hororem. V pohádkový den jsme navštívili zámek Častolovice, kde se nám moc líbilo. Zámecká paní bydlí na zámku dodnes. Večer jsme uspořádali stezku odvahy pro menší děti, kde se do organizace nadšeně zapojili hlavně lektoři.

Tak jako loni i letos se vymýšlely scénky k tématu dne. Byli jsme mile překvapení, s jakým nadšením se děti zapojovaly. Každý večer jsme diskutovali o tom, co pro děti uplynulý den znamenal, a co by rády dělaly následující den.

Musíme poděkovat všem vedoucím a lektorům, byli jsme prostě dobrej tým.

Doufáme, že děti budou na tábor vzpomínat celý školní rok.

Když se setkáme, slyšíme, že se už na příští tábor moc těší!

Irena ČechováZpět na stránku s projekty